En relevant, åpen og vital kirke, hvor mennesker finner tro og tilhørighet, og utrustes til tjeneste som Jesu etterfølgere

Forsiden>Menigheter

Menigheter

16.11.2012

Sist oppdatert 16.10.2017

 

ARENDAL

Besøksadresse: Nye Stenklevvei 33

Postadresse: Postboks 1602 Stoa, 4857 Arendal
E-post: arendal@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/arendal/

Facebook

Prest: Leif S. Jacobsen.Tlf. 480 00 483. E-post: leif.jacobsen@metodistkirken.no

Ass. prest: Stig-Johnny Jørstad. Mobil: 934 22 770, e-post: stigjohnny@gmail.com
Bankgiro: 2800.23.86749.
 

BERGEN, CENTRALKIRKEN

Post- og besøksadresse: Vetrlidsalm. 8, 5014 Bergen.
Kontortid: Mandag, onsdag og fredag kl. 10-14.
Tlf. 55 31 65 80. E-post: post@centralkirken.no
Hjemmeside: www.centralkirken.no/
Prest og daglig leder: Dag Martin Østevold. Tlf. 912 44 063. E-post: dagmartin@centralkirken.no
Diakon: Anne-Linda Bratsberg Thorsen. Tlf. 916 31 261. E-post: anne.linda@centralkirken.no
Bankgiro: 3625.87.07936.

 

BERGEN, FYLLINGSDALEN, Første Metodistkirke

Post- og besøksadresse: Vestlundveien 27, 5145 Fyllingsdalen.
Tlf. +47 406 77 030. E-post: post@fyllingsdalen.metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/fyllingsdalen/

Kontor etter avtale.

Prest: Yngvar Ruud. Tlf. 932 05 403. E-post: Yngvar Ruud
Menighetsrådgiver: Jon Løvland. Tlf. 479 75 935. E-post: Jon Løvland.
Bankgiro: 3625.51.83391

 

BODØ

Postadresse: Postboks 195, 8001 Bodø.
Besøksadresse: Prinsensgt. 113 B, 8005 Bodø.
E-post: bodo@metodistkirken.no
Diakon: Helen Byholt Lovelace. Tlf. 918 78 456. E-post: Helen B. Lovelace.
Bankgiro: 1503.46.54120

 

DRAMMEN

Besøks- og postadresse: Tordenskioldsgt. 102 - 104, 3044 Drammen.
Kontortid: mandag og onsdag: kl. 10.30-11.30
E-post: drammen@metodistkirken.no
Hjemmeside: http://www.metodistkirken.no/drammen/

Prest: Anne Grete Spæren Rørvik. Tlf. 467 68 337, E-post: annegrete.rorvik@metodistkirken.no

Bankgiro: 2220.27.95335

 

EGERSUND

Besøksadresse: Peder Clausensgt. 29.
Postadresse: Postboks 463, 4379 Egersund.
Tlf. 970 04 994.
E-post: egersund@metodistkirken.no
Hjemmeside: http://www.metodistkirken.no/egersund/

Prest: Jan Robert Madsen. Tlf. 906 99 378. E-post: Jan Robert Madsen

Prest: Victor K. Sekyere. Tlf. 465 99 535. E-post: Victor K. Sekyere
Bankgiro: 3270.22.16159.

 

ELVERUM

Besøksadresse: Vestsivegen 14.
E-post: elverum@metodistkirken.no
Ansvarlig pastor: Øystein Brinch. Tlf.: 934 98 090. E-post: oystein.brinch@gmail.com
Bankgiro: 1820.34.00981.

 

FINNSNES

Besøksadresse: Heimly, Helsesentervn. 12, Finnsnes
Postadresse: Postboks 320, 9305 Finnsnes.
E-post: finnsnes@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/finnsnes/

Lokalpastor: Roy-Frode Løvland. Tlf. 45 24 13 54. E-post: finnsnes@metodistkirken.no
Bankgiro: 4776.07.07135.
 

FLEKKEFJORD

Besøksadresse: Brogt. 14.
Postadresse: Boks 180, 4402 Flekkefjord.
Tlf. 456 37 978. E-post: flekkefjord@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/flekkefjord/

Prest: Einar Chr. Drange, Tlf. 924 36 815.  E-post: ecdrange@hotmail.com

Prest: Jan Robert Madsen. Tlf. 906 99 378. E-post: jan.robert.madsen@metodistkirken.no
Bankgiro: 3030.27.70049.


Haugli Leirsted, Haugland , 4400 Flekkefjord.
E-post: haugli@metodistkirken.no.
Kontakt om leie: Magne Løvland, Løvland, 4485 Feda.
Tlf. 915 93 563.
Hauglis bankgiro: 3030.27.70731 Flekkefjord Sparebank,
SWIFT kode: UBNONOKK.

 

FREDRIKSTAD

Besøksadresse: Ridehusgt. 7 C.
Postadresse: Ridehusgt. 7 C, 1606 Fredrikstad.
Tlf. 485 00 316, E-post: fredrikstad@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/fredrikstad/
Prest: Ole Martin Andreassen. Tlf. 916 35 934. E-post: olemartin.andreassen@metodistkirken.no
Bankgiro: 1000.08.66747

 

HALDEN

Besøksadresse: Busterudgt. 4/6.
Postadresse: Postboks 621, 1754 Halden.
Tlf. 415 42 838. E-post: halden@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/halden/
Prest:  Albert Andersen Gjøstøl, Tlf. 928 41 689  E-post: Albert A. Gjøstøl
Bankgiro: 1105.11.72495.
 

HAMAR

Besøksadresse: Grønnegt. 62.
Postadresse: Postboks 328, 2303 Hamar.
Tlf. 62 52 89 90. E-post: hamar@metodistkirken.no
Ansvarlig pastor: Jorunn Wendel. Tlf. 905 03 131. E-post: jorunn.wendel@metodistkirken.no
Bankgiro: 1800.14.34132.

 

HAMMERFEST

Besøksadresse: Storgt. 33.
Postadresse: Boks 181, 9615 Hammerfest.
Tlf. 402 24 772. E-post: hammerfest@metodistkirken.no

Hjemmeside: www.hammerfestmetodistkirke.no

Facebook: www.facebook.com/hammerfestmetodistkirke

Prest: Per Bradley. Tlf. 402 24 772. E-post: per.bradley@metodistkirken.no
Bankgiro: 4910.20.30108.

 

HARSTAD/NARVIK

Besøks- og postadresse: Metodistkirken, Landåsvn. 15, 9407 Harstad.

Hjemmeside: www.metodistkirken.no/harstad
Diakon: Helen Byholt Lovelace. Tlf. 918 78 456. E-post: Helen B. Lovelace.
Bankgiro: 0530.03.70502
 

HAUGESUND

Besøksadresse: Breidablikkgt. 109.
Postadresse: Boks 335, 5501 Haugesund.
Tlf. 909 76 251.  E-post: haugesund@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/haugesund/

Prest: Tom G. Johnsen, Tlf. 970 78 911. E-post: tom.g.johnsen@metodistkirken.no
Prest: Marit Bjørnevik. Tlf. 970 30 454. E-post: Marit Bjørnevik

Daglig leder: Mirjam E. Sjovatsen. Tlf. 934 95 588. E-post: Mirjam E. Sjovatsen

Bankgiro: 3240.06.02807

 

HORTEN

Besøksadresse: Storgt. 18.
Postadresse: Postboks 759, Holtan, 3196 Horten.
Tlf. 412 20 141. E-post: horten@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/horten/
Prest: Hilde Sanden-Bjønness. Tlf. 412 20 141. E-post: hilde.sanden@metodistkirken.no
Bankgiro: 7159.30.26072

 

HVITTINGFOSS

Besøksadresse: Gravdalsveien 70.
Postadresse: Boks 81, 3646 Hvittingfoss.
E-post: hvittingfoss@metodistkirken.no
Prest: Andreas Kjernald, Tlf. 485 00 929. E-post: Andreas Kjernald
Bankgiro: 3000.26.35190.
 

HØNEFOSS

Besøksadresse: Arcaden, Storgaten 7
Postadresse: Postboks 134, 3502 Hønefoss.
Tlf. 32 12 08 61. E-post: honefoss@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/honefoss/
Prest: Kjell Arild Johansen. Tlf. 413 02 840, E-post: kjell.arild.johansen@ebnett.no    

Bankgiro: 2230.10.25371.

 

KJØLBERG

Besøksadresse: Roald Amundsensv. 8.
Postadresse: Postboks 22, 1650 Sellebakk
Tlf. 975 85 415
Hjemmeside: http://www.petrikirken.no/
E-post: petrikirken@metodistkirken.no
Facebook: www.facebook.com/petrikirken
Prest: Svein J. Veland. Tlf. 913 93 930. E-post: svein.veland@metodistkirken.no

Menighetsarbeider: Kristina Øygard, Tlf. 958 31 402.  E-post: kristina.oygard@metodistkirken.no
Bankgiro menigheten : 1150.07.01627. Bankgiro menighetsblad: 1150.11.01100.

 

KONGSBERG

Besøksadresse: Rogstadbakken 2.
Postadresse: Postboks 256,  3603 Kongsberg. E-Post: kongsberg@metodistkirken.no

Prest: Kjell Arild Johansen. Tlf. 413 02 840. E-post: kjell.arild.johansen@ebnett.no
Bankgiro: 2250.17.70616.

 

KONGSVINGER

Besøksadresse: Engensgt. 7.
Postadresse: Engensgt. 7, 2208 Kongsvinger.
E-post: kongsvinger@metodistkirken.no
Menighetsarbeider/daglig leder: Jan-Erik Hansen. Tlf. 934 07 664, Epost: jehansen@live.no
Bankgiro: 7112.20.07949.

 

KRAGERØ og BAMBLE

Besøksadresse: Kirketomta.
Postadresse: Kirkegata 1 B, 3770 Kragerø.
Tlf. 35 98 12 70. E-post: kragero@metodistkirken.no
Prest: Harald  Olsen. Tlf.: 474 52 099. E-post: harald.olsen@metodistkirken.no
Bankgiro: 2655.07.12376.
 

KRISTIANSAND S

Besøksadresse: Rådhusgt. 46.
Postadresse: Postboks 539, 4665 Kristiansand S.
Tlf. 38 02 73 71, 400 65 722. E-post: kristiansand@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/kristiansand
Prest: Solveig Skaara. Tlf. 400 65 722. E-post: solveig.skaara@metodistkirken.no
Bankgiro: 3000.15.43950.
 

LARVIK

Besøksadresse: Haraldsgt. 4.
Postadresse: Postboks 151, 3251 Larvik.
Tlf: 33 18 17 94. E-post: larvik@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/larvik/
Prest: Idar Halvorsen. Tlf. 986 52 836. E-post: idar.halvorsen@metodistkirken.no
Bankgiro: 2510.09.55078

 

LILLESTRØM

Besøksadresse: Eidsvoldsgangen 3.
Postadresse: Eidsvoldsgangen 3, 2004 Lillestrøm.
Tlf. 63 81 61 48, E-post lillestrom@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/lillestrom/
Prest: Steinar Hjerpseth. Tlf. 922 84 374. E-post: steinar.hjerpseth@metodistkirken.no
Bankgiro: 1286.25.04230.

 

LISTA

Besøksadresse: 4563 Borhaug. E-post: lista@metodistkirken.no
Prest: Solveig Skaara. Tlf. 400 65 722. E-post: solveig.skaara@metodistkirken.no
Bankgiro: 3070.10.26663.

 

MOLDE

Besøksadresse: Elvegt. 7.
Postadresse: Elvegt. 7, 6402 Molde.
Telefon 404 04 457 E- post: molde@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/molde/
Prest: Sigurd Heiervang. Tlf. 934 24 921, E-post sigurd.e.heiervang@metodistkirken.no
Bankgiro: 3000.15.83731.

 

MOSS

Besøksadresse: Skoggt. 33.
Postadresse: Skoggt. 33, 1530 Moss. E-post: moss@metodistkirken.no
Tlf. 69 25 27 55. Hjemmeside: www.metodistkirken.no/moss/
Prest: Anne Berthling. Tlf. 404 06 124 E-post: anne.berthling@metodistkirken.no
Bankgiro: 8220.02.83895

 

MYSEN

Besøksadresse: Anton H. Mysensgt. 13.
Postadresse: Postboks 107, 1850 Mysen.
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/mysen/
E-post: mysen@metodistkirken.no

Prest: Helene Benedikte Granum-Aanestad Tlf: 915 27 924. E-post: Helene B. Granum-Aanestad
Bankgiro: 1020.27.24952.

 
OSLO, CENTRALKIRKEN

Besøksadresse: St. Olavsgt. 28.
Postadresse: St. Olavsgt. 28, 0166 Oslo.
Tlf. 488 80 163 E-post: post@oslocentral.no
Hjemmeside: www.oslocentral.no/
Prest: Ola Westad. Tlf. 414 15 802. E-post: ola@oslocentral.no
Prest: Maria Pedersen. Tlf. 454 15 233. E-post: maria@oslocentral.no
Bankgiro: 8200.01.71537.
 

OSLO, METODISTKIRKEN PÅ BJØLSEN

Besøksadresse: Bergensgt. 12
Postadresse: Bergensgt. 12, 0468 Oslo
Tlf. 21 94 27 58. E-post: bjolsen@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/bjolsen/
Prest: Steinar Hjerpseth. Tlf. 488 95 321. E-post: steinar.hjerpseth@metodistkirken.no
Bankgiro: 1594.23.16914

OSLO, METODISTKIRKEN PÅ GRÜNERLØKKA

Besøksadresse: Thv. Meyersgt. 56 A.
Postadresse: Thv. Meyersgt. 56 A, 0552 Oslo. E-post: grunerlokka@metodistkirken.no
Tlf. 22 37 69 07.

Hjemmeside: www.metodistkirken.no/grunerlokka
Prest: Terje Nilsen. Tlf. 920 21 096. E-post: terje.nilsen@metodistkirken.no
Menighetsarbeider: Ronita Ora. Tlf. 407 66 038. E-post: Ronita Ora
Bankgiro: 6045.05.26331

 

OSLO, INTERNATIONAL METHODIST CHURCH

Besøks- og postadresse: Thv. Meyersgt. 56 A, 0552 Oslo

E-post: imco@metodistkirken.no
Prest: Terje Nilsen. Tlf. 920 21 096. E-post: terje.nilsen@metodistkirken.no

Menighetsarbeider: Ronita Ora. Tlf. 407 66 038. E-post: Ronita Ora

Bankgiro: 1503.13.67848

 

PORSGRUNN

Besøksadresse: Jernbanegata 1.
Postadresse: Postboks 107, 3901 Porsgrunn.
Telefon:  35 55 05 20.
E-post: porsgrunn@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/porsgrunn/
Prest: Vidar S. Bjerkseth. Tlf: 413 38 999. E-post: vidar.bjerkseth@metodistkirken.no
Bankgiro: 7147.05.08196

 

SANDNES

Besøksadresse: Flintergt. 12.
Postadresse: Postboks 529, 4304 Sandnes.
Tlf. 974 97 916. E-post:  sandnes@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/sandnes/

Prest: Hilde Tveter. Tlf. 930 45 269. E-post: Hilde Tveter
Assisterende prest: Charles Jourdan. Tlf. 908 51 759. E-post: charles.jourdan@metodistkirken.no
Bankgiro: 3260.31.88410.

 

SARPSBORG

Besøks- og postadresse: St. Mariegt. 56, 1706 Sarpsborg.
Tlf.: 993 79 674, E-post: sarpsborg@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/sarpsborg/
Prest: Hilde Augensen. Tlf. 995 44 825. E-post: hilde.augensen@metodistkirken.no
Bankgiro: 1090.25.65707

 

SKIEN

Besøksadresse: Telemarksgt. 3.
Postadresse: Postboks 437, Sentrum, 3701 SKIEN.
Tlf. 35 52 12 74 E-post skien@metodistkirken.no
Prest Andreas Kjernald Telefon: 485 00 929. E-post: andreas.kjernald@metodistkirken.no
Bankgiro: 2610.22.17615.

 

SKÅNLAND

Besøksadresse: Soltun Evenskjær
Postadresse: Metodistkirken Skånland v/Ommund Rolfsen, Elvehøy, 9440 Evenskjer.
E-post: skanland@metodistkirken.no
Diakon: Helen Byholt Lovelace. Tlf. 918 78 456. E-post: Helen B. Lovelace.
Bankgiro: 3000.19.73424.

 

SOTRA

Besøksadresse: Tranevågen ungdomsskole

Postadresse: Postboks 67, 5346 Ågotnes

E-post: sotra@metodistkirken.no

Nettside: www.sotra.metodistkirken.no/

Prest: Tom G. Johnsen, Tlf. 970 78 911. E-post:tom.g.johnsen@metodistkirken.no
Bankgiro: 3000.28.80500

 

STAVANGER

Kontor- og postadresse: Vaisenhusgt. 7, 4012 Stavanger.
Tlf. 51 89 66 20. E-post: stavanger@metodistkirken.no
Hjemmeside: http://www.metodistkirken.no/stavanger/

Prest: Torgeir Tveter. Tlf. 472 43 230. E-post: Torgeir Tveter

Prest: Victor K. Sekyere. Tlf. 465 99 535. E-post: Victor K. Sekyere

Kirkens Bankgiro: 3250.05.11612.
 

SVOLVÆR

Besøksadresse: Vestfjordgt. 64. Tlf. 907 36 528.
Postadresse: Boks 60, 8301 Svolvær. E-post: svolvaer@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/svolvaer/

Facebook: www.facebook.com/metodistkirkensvolvaer

Prest: Gunnar Andersen. Tlf. 907 36 528. E-post: andersen.gunnar@online.no
Bankgiro: 8220.02.83658
 

TISTEDAL

Besøksadresse: Torpedalsvn. 5.
Postadresse: Postboks 7, 1790 Tistedal.
Kontormedhjelper: 934 45 941. E-post: tistedal@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirkentistedal.wordpress.com
Prest: Ray Svanberg.Tlf. 412 72 408. E-post: raysvan2011@gmail.com
Bankgiro: 1105.20.14354 og 8220.02.83860.

 

TROMSØ

Besøksadresse: Grønnegt. 71.
Postadresse: Postboks 498, 9255 Tromsø.
Tlf. menighetsråd: 476 79 829. E-post: tromso@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/tromso/
Prest: Ole Jakob Vestvik. Tlf. 908 76 176. E-post: olejvest@start.no
Diakonal utnevning: Solfrid Johansen. Tlf. 952 39 973. E-post: solfrid.johansen@metodistkirken.no
Bankgiro: 8220.02.83933

 

TRONDHEIM

Besøksadresse: Krambugt. 6.
Postadresse: Krambugata 6, 7011 Trondheim
Tlf. 406 76 136. E-post: trondheim@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/trondheim/

Prest: Kjell Werner Rødder. Tlf. 902 63 006. E-post kjell.werner@gmail.com

Menighetsrådgiver: Jon Løvland. Tlf. 479 75 935. E-post: Jon Løvland.
Bankgiro: 8220.02.83593.
 

TUNE

Besøksadresse: Fløterveien 7, Eidet.
Postadresse: Utnevn. 29, 1719 Greåker E-post: tune@metodistkirken.no
Prest: Niels Jørgen Aarvik. Tlf. 909 21 296. E-post: njaarvik@gmail.com
Bankgiro: 1145.20.68593 og 0537.29.37191
 

ØSTÅSEN

Besøksadresse: Kornmovn. 16 B.
Postadresse: Postboks 17, 1413 Tårnåsen.
Tlf. 66 80 28 57. E-post: kolbotn@metodistkirken.no
Hjemmeside: www.metodistkirken.no/kolbotn/

Prest: Christina Thaarup, E-post: christina.thaarup@metodistkirken.no

Bankgiro: 1614.27.80422. Øståsen kirke v/kassereren. Postgiro: 0806.37.18301

 

ÅLESUND

Besøksadresse: Parkgt. 9.
Postadresse: v/pastor, Brudesletta 12, 6013 Ålesund.
Tlf. 970 61 479. E-post: aalesund@metodistkirken.no
Prest: Marianne Stensøe, Tlf: 970 61 479
Bankgiro: 3000.15.30875.

 

 

NYESTE ARTIKLER
28. desember til 1. januar er det nyttårsleir for ungdom 15 år og over i Hemsedal. Les mer
Nesten 70 metodister var samlet sist helg i nord. Les mer

NETTREDAKTØR

Karl Anders Ellingsen

© 2012 Metodistkirken i Norge.
All rights reserved.

Metodistkirkens logo - korset og flammen - er et internasjonalt registrert varemerke.

ORGANISASJONSNR. (HOVEDNR)

974 230 887

E-post: hovedkontoret@metodistkirken.no

Bankgiro: 8220.02.83747

METODISTKIRKENS HOVEDKONTOR

Postadresse: Postboks 2744 St. Hanshaugen, 0131 OSLO

Kontoradresse: Akersbakken 37, 0172 OSLO

Tel: 23 33 27 00

Powered by Cornerstone