Julen 2008

16.12.2008

Julen nærmer seg med stormskritt, og her kommer programmet for julen i Metodistkirken.


Fredag 19. desember kl.20.00 Blue Christmas På en av årets mørkeste og lengste kvelder, 19. desember, inviteres det til en stund i kirken som ønsker å formidle lys og håp. I en tid hvor det forventes at man skal være glad, produktiv og travel kan noen kjenne på savn, uro og behov for ettertanke. Denne kvelden er en mulighet for et meningsfullt pusterom i en travel førjulstid. Koret Santo synger under ledelse av Jan Erik Norheim. Med seg har de også Aril Elnes på saksofon og solist Irene Lundblad. Det blir både julesanger og andre sanger. Gjennom sang, musikk, tekster og tekstrefleksjon belyses også livets sårbare sider, samtidig som håpet løftes frem. På denne måten ønsker vi å tale sant om livet. Konserten er gratis, men det vil bli tatt opp en kollekt til prosjektet ”Lys i mørket” som Kirkens Bymisjon står bak. Etter konserten blir det servering av gløgg og pepperkaker vafler og kaffe.  

Søndag 21. desember kl.11.00 Vi synger julen inn Vi synger julen inn med julesalmer og skriftlesing eller Lessons and Carol en Engelsk tradisjon fra 1880, Skriftleser er Halvor Titlestad og organist er Michael Bristow Jamieson og pastor Torgeir Tveter har andakt. Etterpå er det gløgg og pepperkaker.  

Julaften kl.15.00 Generasjonsgudstjeneste   Tradisjonen tro blir det sang av barnekoret og metodistkirkens kor på gudstjenesten julaften. Stine Aase og Kongolesiske ungdommer deltar også . Musikken er ved Paal Schøyen. Pastor Torgeir Tveter har familieandakt.  Offeret på julaften går til Metodistkirkens misjonsselskap.  

1.juledag kl.12.00 Gudstjeneste Metodistkirkens kor synger i gudstjenesten juledag. Preken er ved pastor Torgeir Tveter.  

Søndag 28. desember kl.16.00 Julefest for hele familien Barnekor og afrikansk gruppe synger. Det blir leker og konkurranser, gang rundt juletreet, bevertning (spleiselag + pølser) Det blir andakt ved Torgeir Tveter Og selvsagt blir det poser til barna.      

1. nyttårsdag kl.12.00 Gudstjeneste Pastor Torgeir Tveter taler i gudstjenesten 1.nyttårsdag. Nattverd.    

Hjertelig velkommen til julens samlinger. Vi vil samtidig benytte anledningen til å ønske deg en velsignet julehøytid og et riktig godt nytt år.   Beste hilsen fra Metodistkirken Sarpsborg pastor Torgeir Tveter      


« Tilbake







Sidene er utviklet av Jo Lyshoel